33725

Araçlarda Yaz Bakımı Ve Ekspertiz

 
Kışın kötü hava koşullarından dolayı oldukça yorulan araç sürücülerinin, yaz mevsiminde rahat bir sürüş elde etmeleri, araçlarına yazlık bakım yaptırmalarıyla gerçekleşebilmektedir.
Özellikle kışlık donanımlı olan araçların yazın havaların ısınmasıyla sıcak havalara uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Boya ve camlar kontrol edilerek paslanmayı önlemek için kaporta cilası ile işe başlanabilir. Ardından, jantlar üzerinde yağ, tuz ve kir biriktiğinden jant temizliğine özen gösterilmelidir. Radyatör suyu muhakkak değiştirilmelidir. İşini profesyonelce yapan ustalara hortum, kayış ve kablolar kontrol ettirilerek eğer aşınmalar varsa değiştirilmelidir. Yağ ve yağ filitresi, hava, yakıt ve de diğer filitreler gözden geçirilmelidir. Bütün lastiklerin, yedek lastik unutulmadan kontrol ettirilmesi oldukça önemli bir husustur. 
 
Eğer ki aracınızı yaz döneminde satmayı ya da değiştirmeyi düşünüyorsanız o zaman mutlaka oto ekspertiz hizmeti alarak bunu gerçekleştirmeniz gerekir. Çünkü bu noktada araçtan anlamıyorsanız kendi aracınızın bakımını güzel yapmış olup başka bakımsız ve masraflı bir aracı almış olursunuz bunun içinde bu şekilde bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken İstanbul oto ekspertiz hizmeti almak olacaktır. Üstelik bunun için vaktiniz yoksa bile mobil oto ekspertiz hizmetinden faydalanarak aracın yerinde gözden geçirilmesini sağlayabilirsiniz.
 
Unutulmamalı ki ister yazın ister kışın araç alımlarında ekspertiz hizmetinden mutlaka faydalanmak gerekir.  Bu sayede sonrasında pişman olma durumunuzu ortadan kaldırmış olursunuz.
 
Araçlarda Yaz Bakımı