33725

Oto Ekspertiz Nedir

Günümüz koşullarında 2.el araba alım satım işlemlerinde oto ekspertiz yaptırmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. 

Oto Ekspertiz Nedir Ve Neden Yaptırılmalıdır? 

Oto ekspertiz, salt araçlarda boyanan parçaları, değişen bölümleri ve de araçların boyalı olup olmamasına bakmaz. Bunların yanı sıra sürüş güvenliğini etkileyen birçok noktayı da dikkatlice inceler. Bilgisayardan alınan sonuç çıktılarıyla, sonuçlar rapor haline getirilerek dosya şeklinde alıcıya sunulur. Araç hakkında güvenilir ve doğru bilgiye ulaşılmak isteniliyorsa İstanbul oto ekspertiz yaptırmak kaçınılmazdır.
 
Bilinçli insanlar paralarını çöpe atmak istemezler. Çünkü ilerleyen zamanlarda araçlarını satmak istediklerinde veya model yükseltmek istediklerinde araçla ilgili problemlerle karşılaşmak hoş bir durum oluşturmayacaktır. Bu nedenle alıcının alacağı aracı tanıyor olması oldukça önemli bir noktadır. Çoğu insan araç peşinde koşmaktan oldukça yoruluyor ve de aceleci davranıp aracı test ettirmeden satın alıyor. Satın alma işlemi noterde sadece 5 dakika sürüyor. Daha sonra araç bakım için servise götürüldüğünde boyanan parçaların, değişen kısımların veya aracın kazalı olduğu öğreniyor. Hayal kırıklığına uğrayan alıcı kara, kara düşünmeye başlıyor fakat iş işten geçmiş oluyor. Tabi ki araç boyalı veya değişeni var diye alınmamalı denilemez fakat araca değerinde fiyat vermek alıcının kendini daha iyi hissetmesini sağlama konusunda önem teşkil eder. Hatta bunun için mobil oto ekspertiz hizmeti en basit yöntem olacaktır.
Ağır hasarlı bir aracı alıp can güvenliğini tehlikeye sokmamak, kandırılmamak ve de pişman olup keşke dememek için oto ekspertiz yaptırmak oldukça kolay ve maliyeti ucuz bir işlemdir.

Mobil Oto Ekspertiz Nedir
 
Oto ekspertiz nedir