33725

Renault Talisman Teknik Özellikleri Yakıt Tüketimi

Renault, Latitude modeliyle pek de iddialı olamadığı orta sınıftaki satış miktarını yeni modeli Talisman ile arttırmak istiyor. CMF platformu üzerine geliştirilen Talisman, uzunluğu 4.85 metre, genişliği ise 1.87 metre olan bir gövdeye sahip. 2.81 metrelik dingil mesafesiyle geniş bir arka koltuk diz mesafesi kazandırıyor otomobil, 608 litrelik geniş bagajıyla da hacim konusunda oldukça iddalı modellerinden biri olacağının sinyallerini veriyor.
Oto ekspertiz servisimizde Talisman hakkında bir çok araştırma yapttık. Ulaştığımız sonuçları sürekli sizinle paylaşacağız
Renault Talisman teknik özellikleri ile sınıfındaki bir çok aracı rahatlıkla geçmekte olacak.

Full LED farlar, C şeklindeki gündüz farları, markanın yeni Espace modelindekine benzer büyük ön ızgarası ve kaslı motor kaputuyla heybetli bir görünüm sunan Talisman'ın kabiniyse lüks bir atmosfere sahip. Renault Talisman , yeni orta sınıf sedanını zengin bir donanım listesiyle birlikte sunmaya hazırlanıyor. Listede; şerit takip sistemi, otomatik park sistemi, eller serbest bagaj kapağı, geri görüş kamerası, ısıtmalı, masaj fonksiyonlu ve 10 yöne ayarlanabilen koltuklar, 8.7 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan R-Link 2 infotainment sistemi ve 13 hoparlörlü Bose ses sistemi gibi özellikler bulunuyor.
Renault Talisman yakıt tüketimi ve motor performansi ile sınıfında ilk sıraları almaya hazır gibi görünüyor.

4Control dört tekerlekten yönlendirme özelliğine ve aktif amortisörlere de sahip olacağı açıklanan Talisman'ın motor türü iki benzinli ve üç dizel üniteden oluşuyor. Benzinli motorları 150 ve 200 beygirlik Energy TCe motorlar yer alırken, dizel motor seçenekleriyse motor gucu 110, 130 ve çift turbolu 160 beygirlik üç farlık Energy dCi üniteden oluşuyor. 110 beygirlik dizel motor seçeneğinin 85 g/km'lik emisyon değeriyle sınıfının en ekonomik ve çevreci örneklerinden biri olduğu açıklanmakta. Otomobilde, motor seçeneğine bağlı olarak 6-ileri manuel, 6-ileri çift kavramalı EDC ve 7-ileri EDC şanzımanlar görev yapacak.

Talisman'ın 2016 yılının sonlarına doğru Avrupa ile birlikte ülkemizde de satışa sunulması planlanıyor.
Renault Talisman fiyatı hakkında henüz net bir rakkam yok. Talisman fiyatı ne kadar sorusu şimdilik aklımızda bir soru işareti olarak kalacak.
istanbul oto ekspertiz en kaliteli hizmeti vermeye devam ediyor


Renault Talisman teknik ozellikler   Renault Talisman Yakıt Tüketimi